http://www.oriavanulab.witryna.info/
ws11 pl world sakura bigBez tytułu122Bez tytułuws11 pl candleaccessories global style big

W branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego działa znacznie mniej mężczyzn niż kobiet. Obecnie w Polsce mamy w tym segmencie ok. 700 tys. menedżerów, w tym ok. 90% z nich to kobiety.

Natalia Ryńska, FM GROUP: Ma 38 lat i mieszka w Mysłowicach. Wykształcenie wyższe zdobyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (wydział pedagogiki i psychologii). Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu działalności banków komercyjnych oraz zarządzania i marketingu na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Interesuje się sztuką Feng Shui, psychologią, technikami NLP, florystyką, architekturą oraz filmem europejskim. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, uczy się tańczyć salsę i jeździć na łyżwach. Tresuje swojego psa Gubernatora i kilka razy w roku wyjeżdża z nim na warsztaty pływackie dla nowofundlandów. Działa społecznie w zarządzie rady rodziców przy szkole, do której uczęszcza jej 12 letnia córka Nadia. Przed rozpoczęciem współpracy z network marketingową firmą FM GROUP pracowała w dużej instytucji finansowej, liczącej ponad 50 oddziałów na terenie całej Polski. Zarządzała tam działem marketingu i reklamy oraz prowadziła dokumentację rady nadzorczej. Dlaczego nagle zainteresowała się marketingiem sieciowym?

– Kilkanaście lat  temu, będąc jeszcze studentką, poznałam bardzo interesujące małżeństwo, które zajmowało się biznesem MLM. Styl  ich życia oraz oni sami byli dla mnie ogromną inspiracją. Podróżowali po całym świecie i uczyli ludzi pracy w tym systemie. Wszędzie mieli przyjaciół, cieszyli się dużym szacunkiem i autorytetem, byli osobami wykształconymi i bardzo zamożnymi, wolnymi od obowiązków typu „praca zawodowa”.

To oni pierwsi powiedzieli mi, że jeśli kiedyś w życiu zdecyduję się na pracę w MLM, to będę miała czas i pieniądze.

Okazało się, że przez kilkanaście lat szukałam firmy, w której mogłabym to osiągnąć. Dopiero działalność w FM GROUP dała mi taką możliwość. Najtrudniejszy był początek, ponieważ przez pół roku pracowałam po kilkanaście godzin dziennie, jednocześnie na dwóch etatach. Ale w bardzo krótkim czasie zaczęłam bardzo dobrze zarabiać w network marketingu. Kiedy w FM moja grupa liczyła już 1000 osób,  a zarobki były kilkakrotnie wyższe od pensji z pracy zawodowej, podjęłam decyzję o jej zakończeniu.

Nagle moja doba miała 8 godzin więcej. Nareszcie miałam czas i pieniądze!

Ten tekst jest jedynie fragmentem całego artykułu, który znajdziesz w wydaniu drukowanym Network Magazyn nr 20/2009

Niezależność finansowa w marketingu sieciowym

Kamila i Mirosław Molińscy współpracują z obchodzącą w tym roku 40-lecie działalności firmą Oriflame, która zajmuje się dystrybucją kosmetyków w systemie marketingu sieciowego. Pracę w MLM traktują jako sposób na życie.

Kamila i Mirosław Molińscy współpracują z obchodzącą w tym roku 40-lecie działalności firmą Oriflame, która zajmuje się dystrybucją kosmetyków w systemie marketingu sieciowego. Pracę w MLM traktują jako sposób na życie. Podchodzą do niej profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem, co pozwoliło im, przy minimalnej inwestycji gotówki, stworzyć poważny, dochodowy biznes rodzinny. Ich sieć liczy blisko 4000 konsultantów. Małżeństwem są od 2004 roku, a szczęśliwymi rodzicami najważniejszego z Molińskich - Olafa, stali się dwa lata temu. Czas wolny przeznaczają na spotkania z rodziną i znajomymi, wycieczki, spacery. Najważniejszym miejscem w domu jest dla nich kuchnia, a rodzinny stół to najistotniejszy mebel. Uwielbiają pysznie zjeść. Mirek z pasją ogląda programy TV Kuchni i jeździ na szkolenia do mistrza Kurta Schellera. Wciąż eksperymentuje i zaprasza przyjaciół na degustacje. Jak przystało na prawdziwego mężczyznę ma bzika na punkcie steków, natomiast Kamila woli sushi. Oboje kochają kino. Kamila uwielbia książki i storczyki, Mirek interesuje się piłką nożną.

Maciej Maciejewski: Jak długo działacie państwo w branży?

Kamila Molińska: W sprzedaży bezpośredniej pracuję od kiedy skończyłam 15 lat i robię to już 12 rok. Zaczęłam praktycznie jako dziecko, od współpracy z firmą Avon, w której przez 3 lata sprzedawałam kosmetyki. W pewnym momencie znajoma zaczęła mnie przekonywać, że znacznie więcej mogłabym osiągnąć w innej firmie budując struktury sprzedaży. Na początku nie byłam zainteresowana networkiem, ale gdy usłyszałam, ze można otrzymać Volvo S 40 od Oriflame, podpisałam umowę.  Wtedy pracowałam również na umowę zlecenie prowadząc zajęcia z aerobiku. Oczywiście w tym samym czasie kształciłam się w technikum. Później ukończyłam Politechnikę.
Mirosław Moliński: Ja przyłączyłem się do żony dwa lata temu. Wcześniej sprzedawałem samochody, ale kiedy Kamila zaszła w ciążę, postanowiłem jeździć z nią na firmowe spotkania. Wtedy zobaczyłem na czym polega marketing sieciowy od kuchni. Powiedziałem: "Kurczę, ona tak jeździ sobie na ciastko, kawę i zarabia pieniądze... Przecież też tak mogę!" Urzekła mnie prostota tego biznesu, brak inwestycji, zagraniczne konferencje i fantastyczni ludzie. Atmosfera panująca w tej firmie, nie do podrobienia. Tak się zaczęło.

W jaki sposób zareagowała Państwa rodzina na wiadomość, że będziecie pracować w sprzedaży bezpośredniej?

KM: O tym, że współpracuję z firmą MLM, moi rodzice dowiedzieli się, kiedy już rozpoczęłam kwalifikację do tytułu Dyrektora Klubu Oriflame. Mama powiedziała: "Dziecko, rób co chcesz, tylko skończ szkołę", ale tata doszedł do wniosku, że: "chyba zwariowałam". Był zaskoczony, ponieważ jego zdaniem miałam się tylko uczyć, uczyć i uczyć. Dlatego na początku nic nie mówiłam, no ale kiedy musiałam założyć działalność gospodarczą, to już się zrobiła poważna sprawa. Tata nie ufał MLM i powtarzał: "Zobaczysz, to Twoje Oriflame za dwa lata zamkną". Kiedy porządne pieniądze zaczęłam zarabiać już na rok przed maturą, myślałam, że powoli zaczęli się przekonywać. Ale mój tata jest konserwatywny. Do dzisiaj się pyta, kiedy znajdę normalną pracę...
MM: Moi rodzice zareagowali pozytywnie. Tata zapytał o zasady współpracy, aby w pełni zrozumieć ten biznes. MLM to biznes jak każdy inny, nie widzieli w tym niczego dziwnego. Jeśli lubię to robić i mogę z tego godnie żyć, to dlaczego nie?

Spełniając marzenia naszych klientów
i konsultantów osiągnęliśmy finansową niezależność

Zrozumieć MLM

. Pierwszy w MLM zaczął działać Jens. Jeszcze, kiedy mieszkał w swojej ojczystej Szwecji, zainteresowało go znalezione w gazecie ogłoszenie, które informowało o możliwości współpracy z firmą networkową.

Pierwszy w MLM zaczął działać Jens. Jeszcze, kiedy mieszkał w swojej ojczystej Szwecji, zainteresowało go znalezione w gazecie ogłoszenie, które informowało o możliwości współpracy z firmą networkową. Ponieważ nigdy wcześniej nie miał nic wspólnego z branżą, zaczął szukać o niej jak najwięcej informacji, m.in. w internecie. Więc, zanim zdecydował się na wybór konkretnej firmy, od podstaw zapoznał się z zasadami działania tego biznesu. W 1996 roku podjął współpracę z firmą Quorum, aby 3 lata później rozpocząć karierę w Forever Living Products.

Dorota była zatrudniona w dziale marketingu jako sprzedawca w tradycyjnej, szwedzkiej firmie. Fascynacją do MLM zaraził ją Jens. Najpierw wspólnie stworzyli podwaliny swojego networku na terenie Szwecji, po czym postanowili całą rodziną przyjechać do Polski i tutaj rozwijać swoje struktury. Dzisiaj oboje nie wyobrażają sobie sytuacji, w której musieliby pracować na etacie mając nad sobą szefa.

Maciej Maciejewski: Czy po rozpoczęciu działalności w MLM od razu rzuciliście Państwo swoje dotychczasowe posady?

Jens Leidewall: Nie, nie od razu. Najpierw godziłem network równolegle ze swoim starym zajęciem. Trzy miesiące intensywnej pracy w MLM pozwoliło mi na osiągnięcie prowizji na poziomie ok. 15 000 złotych. Wtedy postanowiłem, że zajmę się tylko marketingiem sieciowym.
Dorota Magier: W momencie, kiedy Jens zaczął poważnie działać w MLM, założyliśmy rodzinę. Ja jeszcze pracowałam w firmie tradycyjnej, no i musiałam zająć się dziećmi oraz domem. To Jens jako pierwszy budował w tym czasie nasz network marketing. Natomiast, kiedy zauważyliśmy, że jego dochody systematycznie rosną, rzuciłam pracę. Miałam wtedy więcej wolnego czasu i mogłam już mentalnie pomagać Jens`owi w rozwoju struktur. Słuchałam jego relacji, kiedy przychodził zmęczony po spotkaniach, dużo dyskutowaliśmy na temat branży, metod pracy, zaczęłam czytać dużo fachowej literatury na ten temat. I pomimo, że ja przebywałam w domu, to cały czas wiedziałam co się dzieje i w ten sposób mogliśmy się nawzajem motywować. Nieco później byłam już tak zafascynowana networkiem, że zaczęłam razem z Jens`em organizować rozmowy rekrutacyjne.

MM: Laicy twierdzą, że w marketingu sieciowym nie ma możliwości zarabiania pieniędzy przez kilka pierwszych lat. W Pana przypadku, w trzy miesiące można było zapracować na porządną prowizję. Jak Pan to zrobił?

JL: Jeśli się naprawdę chce, to można. Jak to zrobiłem? Według mnie najważniejsze jest nastawienie człowieka do określonego zadania. Po pierwsze trzeba wiedzieć, dlaczego to robisz. Potrzebna jest pasja, dobra strategia i cel. Marketing sieciowy jest taką branżą, gdzie każdy może dobrze zarabiać, ale musi mieć odpowiedni plan działania, którego będzie się konsekwentnie trzymał. W poniedziałek robię to, we wtorek to, a w środę to. Konsekwentnie. Jak trzeba organizować spotkania, to trzeba te spotkania robić. Ja od samego początku podszedłem do tego zagadnienia z pełnym poświęceniem. Nie myślałem o tym, żeby dorobić, tylko, aby zarobić. Chciałem zostać prawdziwym liderem. Dlatego już na pierwszym etapie działania w MLM szukałem ludzi, którzy odnieśli sukces i starałem się współpracować z najlepszymi. Z mentorami, od których mógłbym się jak najwięcej nauczyć. Oczywiście nie mogę ukrywać faktu, że to jest bardzo ciężka praca. Ale ja miałem przed oczami swoją rodzinę i parłem do przodu, aby osiągnąć wyznaczony sobie wcześniej cel.

 

 

 

Pytania i odpowiedzi o FM Group, które napewno rozwieją Twoje wątpliwości czy wstąpic czy nie wstąpić do Nas. :

1.Co należy zrobić, aby zostać dystrybutorem?


1. Trzeba mieć ukończone 18 lat
2. Trzeba wypełnić formularz rejestracyjny, wybierając rodzaj startera:

http://www.fmgroup-perfumy.com.pl/formularz-zgloszeniowy.

2. Ile wynosi opłata przy zapisie do Klubu FM.

Może być rejestracja darmowa – starter „0”

lub wykupienie startera do wyboru:

starter mini – cena 30 zł

starter 100+60 – cena 135 zł


3. Na jaki okres zawierana jest Umowa?

Umowa zawierana jest na rok. Przy braku zamówień w ciągu 12 miesięcy, członkostwo wygasa samodzielnie.

4. Jak się przedłuża umowę?

Przedłużenie umowy następuje automatycznie przy stałych zakupach. Wymagana ilość to 6 szt. perfum.

5. Czy można rozwiązać umowę?

W każdej chwili możesz zrezygnować, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Wymagana jest pisemna rezygnacja.

6. Czy muszę co miesiąc składać zamówienie?

Zamówienia składasz wtedy kiedy chcesz! Obowiązkowy zakup jest wtedy, gdy należy ci się za dany miesiąc rabat. Wówczas należy zakupić minimum 2 szt. perfum.

7. Czy jest ustalona suma, za którą muszę zamówić żeby zrealizowano moje zamówienie?


Nie ma określonej kwoty zamówienia – każde twoje zamówienie będzie zrealizowane.

8. Kiedy płacę za kosmetyki?

Przesyłki dostarczane z produktami są płatne przy odbiorze.

9. Co mam zrobić jeśli wiem, że w dniu dostawy nie będzie mnie w domu?

Należy skontaktować się z firmą FM GROUP tel. 71 327 00 00. Aby uniknąć takiej sytuacji możesz skontaktować się z FM GROUP, albo bezpośrednio z firmą kurierską i poprosić o numer listu przewozowego. Następnie możesz taką przesyłkę pilotować i umówić się z kurierem w dogodnym dla Ciebie terminie.

10. Czy zapisując się do firmy Fm Group za pośrednictwem Waszej strony internetowej mogę liczyć na pomoc.

Zdecydowanie tak. Na początek otrzymasz niezbędne informacje potrzebne przy zamawianiu produktów, Następnie stopniowo, w miarę rozwoju, wskazówki jak efektywnie rozbudowywać ten biznes.  E-mailem będziesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach i szkoleniach i ważnych wydarzeniach.

11. Na czym polega praca dystrybutora?

Jako dystrybutor możesz sprzedawać produkty z zyskiem 43%. Może to stanowić twoje dodatkowe źródło dochodu. Jednak o wiele większe możliwości stwarza łączenie sprzedaży z rozbudową sieci, czyli sponsorowanie osób, które podobnie jak Ty, dostrzegają możliwości w tym biznesie, a współpraca z FM Group staje się głównym, często bardzo wysokim źródłem dochodu.

12. Jakie mam narzędzia pomocne przy sprzedaży?

Głównym narzędziem pracy jest Starter z próbkami oraz katalogi i ulotki.

13. Jak efektywnie sprzedawać?

1. Zawsze noś przy sobie etui z próbkami i katalog, ponieważ nigdy nie wiesz, gdzie i kiedy możesz zdobyć nowych klientów.

2. Zawsze miej przy sobie podpisane katalogi: (imię, telefon)

3. Zawsze miej przy sobie Umowy Dystrybutorskie dla osób, które wyrażą gotowość do wstąpienia do klubu FM

 

14. Jakie muszę mieć doświadczenie, żeby zostać dystrybutorem FM Group?

Każdy osoba pełnoletnia może zostać dystrybutorem FM GROUP. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Jedyne co jest potrzebne w tej pracy to uśmiech i entuzjazm. Przydatna jest umiejętność dobrej komunikacji.


15. Ile czasu muszę poświęcić na to zajęcie?


Niczego nie musisz. Sam decydujesz o czasie przeznaczonym na pracę i miejscach w których pokażesz katalog i próbki. Możesz być dystrybutorem wśród swoich znajomych, sąsiadów lub także wśród ludzi spotykanych w codziennym życiu: w sklepie, na poczcie, w autobusie itp.


16. Jaki jest mój zarobek ze sprzedaży produktów Fm Group?

Twoim zyskiem natychmiastowym jest różnica między ceną dystrybutora, a ceną katalogową. Twój zarobek to aż 43% z każdego produktu. Możesz także wypracować dodatkowe rabaty od 3 do 21% , w zależności od wielkości zakupów w danym miesiącu.

17. Jakie mam korzyści sponsorując nowe osoby do FM Group?

Zapisując innych do FM GROUP automatycznie stajesz się ich sponsorem. Jeżeli zasponsorowane przez Ciebie osoby dokonują zakupów w danym miesiącu, punkty z ich zakupów sumują się z Twoimi. Otrzymujesz rabat za zakupy własne i za należne zakupy grupowe. Im więcej osób w Twojej grupie, tym większy rabat dla Ciebie. Osoby w Twojej grupie mają takie same szanse. Musisz tylko pamiętać, że rozliczenia są miesięczne. Punkty nie przechodzą na miesiąc następny. Więcej na temat rabatów i dodatkowych premii przeczytasz w artykule FM Group – Plan Marketingowy.


18. Jakie obowiązki należą do mnie gdy zdecyduję się być sponsorem?


Bycie sponsorem to nie tylko przyjemności, ale również i obowiązki. Osoby, które zasponsorowaliśmy do struktury FM GROUP prawdopodobnie wiedzą mniej od nas. Mogły nigdy wcześniej nie zetknąć się z Multi Level Marketingiem. Twoim obowiązkiem jest uczyć nowo pozyskane przez siebie osoby jak najbardziej efektywnie budować swój zespół. Powinieneś służyć im radą i być dla nich oparciem. Pamiętaj, że sukces osób zasponsorowanych przez Ciebie jest Twoim sukcesem.

Informuj swoich dystrybutorów w sieci o wszystkich wydarzeniach które dzieją
się w FM, promocje szkolenia itp. Wspieraj swoja wiedza. Odpowiadaj na
pytania gdy takie się pojawią.


19. Czy muszę dopełnić jakiś formalności jeśli chcę zostać Sponsorem?


Aby stać się sponsorem i móc budować swoją strukturę biznesową, należy na początku wykupić starter mini za 30 zł lub starter „100+60” za 161 zł. Oczywiście nie trzeba tego robić od razu. Jeżeli rejestrując się do firmy zdecydowaliśmy, że starter nie będzie nam potrzebny i dopiero z biegiem czasu postanowiliśmy sponsorować innych nadal mamy taką możliwość. Należy wtedy wydrukować ze strony firmowej www.perfumy.fm oświadczenie o rezygnacji ze statusu odbiorcy, podpisać i przesłać na adres firmy. Musimy również zakupić jeden z dwóch wcześniej wymienionych starterów, gdyż tylko ich zakup umożliwia nam prawo do budowy struktury.

lux295
Wpisz treść wiadomości.
Wpisz swój adres email.Przepisz kod z obrazka.